Najczęstsze błędy w noszeniu męskich pasków skórzanych

Paski skórzane męskie

Pasek skórzany to nieodzowny element garderoby każdego mężczyzny. Służy nie tylko do utrzymania spodni na swoim miejscu, ale stanowi również świetny dodatek do stroju. Efektownie podkreśla klasę i styl. W ostatnich latach coraz częściej sięga się po skórzane paski w różnych kolorach, fakturach i wzorach. 

Męskie paski skórzane to ważny element codziennej stylizacji. Aby stworzyć spójną stylizację należy stosować się do kilku zasad, które pozwolą na stworzenie przemyślanego wizerunku. W artykule przyjrzymy się, jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni w dobieraniu paska do stylizacji i na co zwracać uwagę, by uniknąć modowej wpadki.

Pasek skórzany męski powinien być w tym samym kolorze co buty oraz pasek zegarka, co pozwala na stworzenie spójnej i eleganckiej stylizacji. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na stworzeniu formalnego outfitu, na przykład na spotkanie biznesowe, albo uroczystą kolację. Niestety ta zasada jest często bagatelizowana.Niedopuszczalne jest noszenie czarnego paska do brązowych skórzanych butów lub odwrotnie. Najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka opcji kolorystycznych, a koniecznością jest posiadanie zarówno czarnego, jak i brązowego paska skórzanego. Dzięki temu łatwiej jest dopasować każdy element stylizacji.

Niedopasowanie do okazji

Każda uroczystość narzuca konkretny dress-code, którego należy przestrzegać. Niestety, nieodpowiednie dopasowanie paska do okazji może spowodować, że cała stylizacja będzie wyglądała niespójnie. W przypadku stroju wizytowego warto postawić na paski skórzane z klamrą klasyczną.Duże, krzykliwe i charakterystyczne klamry z grawerowaniem dobrze sprawdzą się w casualowych stylizacjach, kiedy można swobodnie wyrazić swój styl. Nie należy jednak korzystać z takich rozwiązań w formalnych okolicznościach. Warto także pamiętać o zasadzie spójności kolorystycznej.

Noszenie zniszczonych pasków

Zużyte i przetarte paski same w sobie wyglądają bardzo niekorzystnie i mogą wpłynąć również na niedbały wygląd całego stroju. Rozpadające się lico bądź futrówka, zadrapane sprzączki, pozbawione blasku klamry, czy postrzępione krawędzie to sygnały, że nadszedł czas, by wymienić pasek na nowy. Bardzo ważne jest, aby przy zakupie wybrać męski pasek skórzany wysokiej jakości. Dzięki temu będzie efektownie podkreślał atuty stroju, a dzięki solidnej skórze będzie trwały i posłuży długie lata.

Noszenie paska w niewłaściwym rozmiarze

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez mężczyzn w noszeniu pasków skórzanych jest dobieranie nieodpowiedniego rozmiaru. Pasek powinien być dobrze dopasowany do rozmiaru spodni i sylwetki właściciela. 

Pasek nie powinien być za długi, gdyż zwyczajnie wygląda nieestetycznie. Źle prezentuje się także za krótki pasek, który ciężko przeciągnąć przez pierwszą szlufkę. W takiej sytuacji podkreślane są wady sylwetki, które zazwyczaj powinno się zazwyczaj zasłaniać. Ogólna zasada mówi o tym, że prawidłowo dobrany pasek powinien przechodzić przez dwie szlufki.

Męski pasek skórzany - niezwykły dodatek!

To naprawdę niezwykłe jak wiele może zmienić zwyczajny dodatek w stylizacji. Pasek męski skórzany ma moc dodania charakteru, elegancji i szyku. Jeśli zależy Ci na posiadaniu dobrej jakości paska skórzanego, sprawdź ofertę sklepu paskiskorzane.pl i wybierz idealny model dla siebie.